fbpx

Spring Framework – kompletna aplikacja

Właśnie wystartowała pierwsza edycja mojego kursu Spring „Spring Framework – kompletna aplikacja”.

[ STRONA KURSU ]

Jest to kurs Spring podczas którego razem stworzymy aplikację z użyciem frameworku Spring. Zaczynamy od poziomu zero, wiec od samych podstaw tego frameworku, a potem krok po kroku tworzymy i powiększamy projekt, który finalnie zdeployujemy na zewnętrznym hostingu. Aplikacja będzie komunikować się z zewnętrzną bazą danych. Serwer to jedna część. Zrobimy też część frontendową. Zaczniemy od szablonów Thymeleaf, a potem przejdziemy do strony bazującej na ReactJS. Serwer i klient webowy będą porozumiewać się ze sobą z użyciem API typu REST.


[ STRONA KURSU ]

Oczywiście sam kod to nie wszystko, więc dowiesz się też jak aplikację wrzucić zarówno na prywatny hosting jak i na chmurę AWS oraz postawić tam bazy danych. Kurs ten uczy rzeczy potrzebnych do stworzenia solidnej aplikacji, którą śmiało może być prezentowana w portfolio albo być podstawą do aplikacji obsługującej nasz biznes. Niejako przy okazji poznajemy najistotniejsze części Frameworku Spring. Koncentrujemy się na tym co jest najwazniejsze – solidne zrozumienie podstaw, tworzenie aplikacji webowej testy jednostkowe, komunikacja z baza danych na wspomaganiu springowym. Bardzo dużo czasu poświęcimy Spring Security.

[ STRONA KURSU ]

Zaczynamy, bez niespodzianek, od początku, czyli wygenerowania szkieletu projektu za pomocą narzędzia dostępnego na start.spring.io, a następnie poznajemy fundamenty frameworku Spring. Następnie przechodzimy do nauki modelu Model – View – Controler, szablonów HTML i protokołu HTTP. Uczymy jak te wszystkie rzeczy ze sobą połączyć, by otrzymać funkcjonalną aplikację. W kolejnych rozdziałach dowiadujemy się o Spring Data i efektywnym połączeniu Springa z persystencją danych w zewnętrznej bazie danych. Przy okazji dowiemy się conieco o zdarzeniach w Springu oraz o podpakiecie służącym do wysyłania emaili. Następnym krokiem jest podróż w świat REST API, wraz tym jak jak porządnie je dokumentować, tak by korzystanie z niego nie było nauką po omacku. Spring Security pochłonie jeden, duży rozdział. Nauczyły się trzech sposobów na uwierzytelnianie i autoryzację użytkowników. Następnie wrzucimy część serwerową na zewnętrzny hosting. Finalnie stworzymy front-end dla naszej aplikacji w ReactJS.

W dodatkowych materiałach pokaże postawić naszą aplikację w chmurzę AWS oraz pokaże case study popularnego zadania rekrutacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *