⚙️Clockwork Java Newsletter

Znasz już podstawy Javy i poszukujesz sprawdzonego źródła treści o JPA, Spring, REST, czystego kodu... generalnie tematów od średniozaawansowanych do zaawansowanych z całego spektrum ekosystemu Java?
Nie musisz szukać dalej, wystarczy że dołączysz do mojego newslettera i co tydzień na Twoją skrzynkę docierać będą materiały z tych tematów oraz uzyskasz możliwość decydowania o tematach kolejnych artykułów. Piszę o tym o czym chcesz wiedzieć.
Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach clockworkjava.pl. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Paweł Ćwik Clockwork Java z siedzibą w Krakowie. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera.

Paweł Ćwik

Hej, nazywam się Paweł Ćwik.

Karierę programistyczną rozpocząłem ponad dziesięć lat temu, z językiem Java, jako back-end developer. Z upływem czasu przechodziłem coraz bardziej w kierunku integracji i komunikacji systemów z silnym naciskiem na REST i JMS oraz framework Spring. Następnie przesunąłem się w stronę Front-endu i technologiami związanymi z TypeScript i biblioteką React. Obecnie pracuję ze wszystkimi tymi technologiami - Javą po stronie serwera, oraz Reactem i TypeScript po stronie interfejsu użytkownika.

Od kilka lat temu rozpocząłem przygodę z nauczaniem programowania - przygodę, która trwa do dziś. Jestem w nią zaangażowany do tego stopnia, że stała się moją drugą, ciągle rozwijaną karierą. Prowadzę technicznego bloga, a moje kursy są dostępne na platformach Strefa Kursów i Udemy, finalnie wystartowałem z kursami na mojej platformie kursy.clockworkjava.pl.

Prywatnie mam wspaniałą żonę i jestem ojcem trójki maluchów, które dbają o to, bym nie skupiał się wyłącznie na pracy.