fbpx
Kompletna aplikacja od zera do installera

Start szkolenia „Kompletna aplikacja w języku Java” II Edycja

Druga edycja kursu „Kompletna aplikacja w języku Java – od zera do installera” właśnie wystartował! Zapisywać się można na https://java.clockworkjava.pl. Dzięki niej krok po kroku stworzysz pełnoprawną aplikację w języku Java, gotową do użycia przez klienta.

Kurs przeprowadza przez proces tworzenia aplikacji desktopowej (JavaFX) od samego zera. Zaczynamy od instalacji podstawowych narzędzi, a kończymy z aplikacją zintegrowaną z bazą danych, składającą się z kilkudziesięciu klas i setek linii kodu. Przy pisaniu kodu przechodzimy przez proces identyczny z tym co spotkasz w pracy – piszemy, ulepszamy, wprowadzamy zasady czystego kodurefaktorujemy kod, używamy wzorców projektowych gdzie ma to sens, tworzymy testy jednostkowe, by upewnić się, że nasz kod działa, bez konieczności manualnych testów.
Wszystko tworzymy z użyciem IDE IntelliJ w wersji community, więc przy postępie prac nad kodem pokazuję wszystkie przydatne skróty klawiszowe, możliwości IDE oraz jak radzić sobie z debuggowaniem problemów.

Szkolenie można robić we własnym tempie chociaż rekomenduję przejście przez niego w ciągu 14 tygodni – w każdym z nich otrzymasz mail z sugestią, które moduły powinny być przerobione. Dodatkowo, będziemy mieć ze sobą kontakt za pomocą platformy Discord, na rozwianie wątpliwości i pytań, które mogą pojawić się podczas przerabiania kursu.

Na moim kanale YouTube możesz mieć wgląd na to w jaki sposób przepracujemy poniższe tematy:

  • Jeden program rozwijany krok po kroku przez 22 godziny materiału
  • Architektura aplikacji
  • Najlepsze praktyki i testy jednostkowe
  • Integracja z bazą danych
  • Graficzny interfejs użytkownika

Szczegółowy spis treści znajdziesz tutaj.

Zapisy na kurs Kompletna aplikacja w języku Java – od zera do installera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *