Kurs – React JS i Jest

Tak, zgadza się 🙂 Wyprawiłem się w świat front-end developmentu – z której to przygody powstał podstawowy kurs React JS i Jest . React jest obecnie jedną z najpopularniejszych bibliotek front-endowych. Ponad trzy lata temu stwierdziłem, że Javascript jednak nie zginie, a wręcz mnie przeżyje i postanowiłem zakopać z nim wojenny topór, a nawet poszedłem krok więcej wedle powiedzenia – „Jeśli nie możesz pokonać wroga, to się do niego przyłącz” i przeskoczyłem z roli backend developera do full-stack developera i zacząłem swoją przygodę z JS i Reactem od razu na kodzie biznesowym. Mam nadzieje, że Tobie ten kurs również pomoże pozna lepiej świat front-end developmentu (a może nawet polubić :))

O czym jest Kurs React JS?

Kurs zaczynamy od zera, instalujemy niezbędne narzędzia i zaczynamy od tworzenia pierwszych komponentów reactowych. Następnie, krok po kroku, dodajemy do niej nowe funkcjonalności poznając czym jest stan komponentu oraz jego propertisy. Wykorzystamy również biblioteki Jest oraz Enzyme do przeprowadzenia testów utworzonych komponentów. Idziemy jednak jeszcze krok dalej – integrujemy naszą aplikację z zewnętrzną bazą danych dostarczoną przez usługę Googla – Firebase. Tej samej platformy użyjemy również do autentykacji użytkowników, tak by tylko ci uprawnieni mogli dokonywać zmian wpływających na stan bazy danych. Kurs kończy się serią kilkunastu zadań do samodzielnego wykonania.

Kliknięcie w obrazek poniżej przeniesie Cie na stronę Udemy, gdzie hostowany jest kurs. Zaaplikuje jednocześnie specjalną promocję dla osób kupujących z tej strony – cene 34.99 zł. 🙂

Kurs React JS i Jest