Darmowy Kurs Java Od Zera

Java od ZERA – darmowy kurs dla początkujących

Krok po kroku – od zera do aplikacji desktopowej

Java jest obecnie najpopularniejszym językiem do tworzenia aplikacji biznesowych, więc pracy dla osób ją znających nie zabraknie. W tym kursie nie wymagam żadnej, nawet podstawowej, wiedzy programistycznej – małymi krokami idziemy od podstaw ku pełnoprawnej aplikacji zintegrowanej z bazą danych.

Już teraz dołącz do grona osób uczących się javy – najpopularniejszego języka programowania na świecie.

https://clockwork-java1.teachable.com/p/programowanie-java-od-podstaw

Ciągle rozbudowywany kurs java od podstaw. Przez całą jego długość tworzymy jeden, duży projekt. Nie wymaga żadnej wcześniejszej programistycznej wiedzy – tłumaczę każdy zapisany kawałek kodu.

Pierwsze lekcję poświęcamy na instalacje niezbędnych narzędzi do programowania w języku java – Java Development Kit oraz edytora kodu.

Następnie przechodzimy do poznawania podstawowych obiektów jakie składają się na program – klas, zmiennych, funkcji i obiektów.

Gdy podstawy mamy za zaczynamy pracę nad projektem do obsługi hotelu.

Niemal każda lekcja kończy się zadaniem domowym. Ich przykładowe rozwiązania również znajdują się w kursie.

Dołącz do darmowego kursu.

Swoją przygodę z kursami zacząłem już jakiś czas temu, od pracy dla Strefy Kursów, następnie na platformie Udemy. Teachable, gdzie hostowany jest kurs to moja własna platforma, centrum dowodzenia 🙂 Opinie o moich kursach:

Kurs prowadzony w bardzo przystępny sposób, treść prezentowana w sposób zrozumiały dla osoby początkującej, idealnie dobrane przykłady i ćwiczenia.

Wzorce Projektowe, Udemy

Bardzo dobrze wydane pieniądze. Kurs spełnił 100% moich oczekiwań. Na mega plus zasługuje aktualność materiałów, ciągły rozwój kursu oraz w razie problemów, szybki support ze strony autora. Autor nie przynudza i tłumaczy bardziej zawiłe zagadnienia. Są zadania do samodzielnego kodowania, więc każdy może dołożyć swoją „cegiełkę” do projektu. Czekam na więcej kursów, o podobnej tematyce!

React Redux i Jest, Udemy

Kurs przygotowany dla osób, które dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z springiem. Bardzo dobrze zostały omówione podstawowe aspekty springa. Liczę na kontynuację.

Spring od Podstaw, Strefa Kursów

Bardzo dobry kurs, wart swojej ceny, użyteczne przykłady. Rzecz jasna stanowi raczej wprowadzenie do najważniejszych zagadnień, które pojawiły się w Javie 8 i 9. Autora kojarzę, z innych tutoriali, także poza tą platformą, zawsze trzyma odpowiedni poziom.

Java Średniozaawansowana, Strefa Kursów

 

Aktualny spis treści wraz z odnośnikami do postów na blogu:

  1. Wstęp, Java w dwóch zdaniach, Instalacja JDK – http://clockworkjava.pl/2018/06/kurs-java-od-zera-do-aplikacji-desktopowej-czesc-1/
  2. Instalacja Cmder – http://clockworkjava.pl/2018/06/kurs-java-od-zera-instalacja-cmder/
  3. Instalacja IDE IntelliJ – http://clockworkjava.pl/2018/06/java-od-zera-do-aplikacji-desktopowej-czesc-3-java-ide/
  4. Wprowadzenie do Klas – http://clockworkjava.pl/2018/07/java-od-zera-do-aplikacji-desktopowej-wprowadzenie-do-klas/
  5. Wprowadzenie do zmiennych – http://clockworkjava.pl/2018/08/java-od-zera-do-aplikacji-desktopowej-zmienne/
  6. Wprowadzenie do metod – http://clockworkjava.pl/2018/10/java-od-zera-do-aplikacji-desktopowej-wprowadzenie-do-metod/
  7. Przesyłanie parametrów do metod – Kurs Java – Od Zera do Aplikacji Desktopowej #7 – Przesyłanie parametrów do metod

Do kursu dołączony jest również Słowniczek pojęć tłumaczący w przystępny sposób słownictwo związane z programowaniem w Javie (i nie tylko).

Nowe materiały w kursie pojawiają się co tydzień.

Java jest to współbieżny, oparty na klasach, obiektowy język programowania ogólnego zastosowania. Został stworzony przez grupę roboczą pod kierunkiem Jamesa Goslinga z firmy Sun Microsystems. Obecnie jest najpopularniejszym językiem programowania na świecie, wykorzystywanym głównie przez duże firmy i banki, więc pracy w nim nie zabraknie. Aktualnie za ten język programowania odpowiedzialny jest Oracle. Od wersji numer 11 (aktualna na rok 2018) występuje w dwóch odmianach – płatnej (Oracle JDK) oraz darmowej (Open JDK). Funkcjonalnie są one identyczne.

Javy nie należy mylić z JavaScriptem – Java jest językiem przeznaczonym do pracy na serwerach aplikacyjnych i obsługujących logikę programu – np. przetarzanie transakcji bankowych. Natomiast JavaScript jest językiem front-endowym przeznaczonym do tworzenia stron internetowych.